Pierwszy nr gazetki

Kochani!

Właśnie ukazał się drukiem 1 numer naszej gazetki… Z tej racji, że jest to stosunkowo mały nakład (Limited edition;), zachęcamy raczej do czytania na naszej stronie. W zakładce archiwum będą się ukazywały poszczególne nr w wersji pdf. Życzymy miłej lektury;) Gdyby ktoś koniecznie chciał wersję drukowaną proszę o kontakt na maila redakcji (podany niżej).

Od redakcji:

Kim jesteśmy?
Od września tego roku (2016) jesteśmy oblatkami Najświętszego Odkupiciela przy jedynym w Polsce klasztorze sióstr redemptorystek w Bielsku-Białej.
Żyjemy zwyczajnie, jak każdy. Nie jesteśmy osobami zakonnymi. Pracujemy, uczymy się, staramy się o świętość naszą i tych, którzy są obok nas. Jednak od kiedy związałyśmy się przyrzeczeniami oblackimi z siostrami, naszym specjalnym powołaniem w Kościele jest kroczenie śladami Odkupiciela i życie w świecie duchowością bł. Marii Celeste Crostarosy.
W tej gazetce, i na naszym blogu (www.przedsmaknieba.pl) chcemy przybliżać Państwu tę duchowość, by – jak pisała M.C. Crostarosa – „Nie zaniedbać żadnego środka, aby Bóg był kochany przez wszystkich”.
Mamy nadzieję, że będzie to miła i pożyteczna lektura. Nie chcemy nikogo zanudzać! Chciałybyśmy jedynie zaciekawić Państwa i zachęcić do własnych, twórczych poszukiwań… Miło nam będzie, jeśli przy tej okazji poznacie Państwo lepiej nową błogosławioną Kościoła – M. C. Crostarosę i jej siostry – redemptorystki, bez których nie byłoby nas i tej gazetki 😉

Czym jest „Przedsmak Nieba”?

Tytuł zaczerpnęłyśmy z ćwiczeń bł. Marii Celeste Crostarosy, w których Pan Jezus mówi: „Cokolwiek
z Tobą uczynię, niech się stanie przedsmakiem nieba”. W naszym zamyśle jest… by cokolwiek tu napiszemy – stało się dla Państwa przedsmakiem nieba… By po prostu… przybliżało Was do Boga! Zapraszamy do lektury! Wszelkie uwagi, pytania i pomysły prosimy wysyłać na adres: redakcja@przedsmaknieba.pl
lub listownie na adres sióstr: ul. Portowa 52,
43-300 Bielsko-Biała.